Skocz do zawartości


 

- - - - -
Zdjęcie

Uone - Deski SUP


Deski SUP marki Uone tworzy szeroka gama modeli na każdą okazję. Pompowane jednostki Uone charakteryzuje wysoka mobilność i bezpieczeństwo, przy jednoczesnym zachowaniu niesamowitej twardości. Deski SUP marki Uone to sprzęt o najlepszym stosunku jakości do ceny, co więcej to produkt który pomimo tego, że mieści się w małym plecaku potrafi dostarczyć ogromny pakiet atrakcji.

Deski Sup na basenie
Ostatnia aktualizacja mar 19 2018 21:05TEST:

Testy Uone

TEST_Amator_SUPerWrocław - Compact 12`6 - UONE
Deska:
Compact 12`6

W zestawie:
Deska, fin, smycz, wiosło, zestaw naprawczy, torba, pompka duble – umożliwia wypompowanie – bardzo przydatne.

Marka:
UONE – Poznań
http://www.u1.net.pl...l-uonehtml.html
Dzięki uprzejmości Huberta z UONE miałem możliwość przetestowania deski - dziękuje - poniżej kilka słów opisujący moje wrażenia.
Test na zbiorniku Bajkał we Wrocławiu. 10 września 2017.
Jako amator w pływaniu na deskach SUP podzielę się swoimi wrażeniami pod kątem codziennego użytkowania, jakości wykonania i wrażeń na wodzie i na lądzie.
Testy Uone

Szczegółowy techniczny test pewnie mógłby przeprowadzić Krzysztof - http://supsurfer.pl/

1.Na lądzie:
Wyjątkowo funkcjonalna torba [plecak z pasem biodrowym]. Uchwyty do noszenia bokiem, solidne kółka
w dolnej części, solidne wykończenia krawędzi. Osobna kieszeń na pompkę, fina, zestaw naprawczy i co tylko sobie wymyślimy.
Torba ma pojemność wystarczającą do transportu oprócz deski także pianki, butów, dodatkowego wyposażenia – lub drugiej deski.
Miałem problem z założeniem fina, ale chyba tylko dlatego że pierwszy raz bawiłem się z systemem na śrubę. Następnym razem będę już wiedział. Zaleta tego sposobu montażu to możliwość przesuwania środka bocznego oporu na finie – kilka cm, ale zawsze można trymować deskę w ten sposób.

2. Na wodzie:

Stabilność:
Przy mojej wadze 82kg i wzroście 186cm miałem na początku problem z zachowaniem równowagi. Deska nabiera stabilności przy minimalnej nawet prędkości, rozpędza się bardzo szybko. Mimo imponującej długości - 380cm- nadzwyczaj łatwo nią manewrować – nie potrafię robić zwrotów z rufy w miejscu ale pewnie tak konstrukcja to ułatwia.

Wiosło:
Trzyczęściowe, solidne [budżetowe], lekkie z dużą powierzchnią pióra [plastik], wygodne. Idealne dla początkujących, amatorów.

Konstrukcja:
Solidne klejenia, dobrze zaprojektowane łączenia. Deska, którą testowałem była używana i mimo wielu obtarć klejenia w żadnym miejscu nie były naruszone, rozklejone.
Brakuje na testowanym egzemplarzu gum transportowych, ale wiem, że są już zaprojektowane i pojawią się niebawem na pokładzie.

Podsumowanie:
Deska z mojego punktu widzenia bardziej sportowa niż wycieczkowa, lubię nieraz popływać z dzieckiem na dziobie – ta konstrukcja ma ograniczoną powietrznię / wyporność dziobu, więc niestety na to nie pozwala. Ale to jest jednocześnie zaleta przy szybszym pływaniu, wchodzeniu na nawet niewielką falę i pływanie pod wiatr i prąd.
Idealna jako dodatkowa deska, niekoniecznie do zabawy i raczej dla osób zaawansowanych. Trzeba mieć pewne doświadczenie i trochę treningu za sobą, żeby swobodnie na takiej desce pływać.
Testy Uone

Kolorystyka całej serii oparta jest o dominujący kolor zielony z dodatkami czerwieni i czerni.
Zupełnie przypadkowo to kolory Wrocławia – Deska idealna dla Wrocławiaka!

Parametry techniczne ze strony producenta:
http://www.u1.net.pl...ompacthtml.html
Waga Ładowność Wymiary po napompowaniu
12 KG 150 KG 380 X 66 X 15 cm

Mamy rodzaje desek:

classic 10'6"
Klasyczna deska, dla osób chcących spędzić niezapomniane przygody nad wodą. Jednostka charakteryzuje się najlepszym stosunkiem prędkości do stabilności.

waga:
11 kg

maksymalne obciążenie:
130 kg

wymiary po napompowaniu:
320 x 75 x15cm

comfort 10'
Najbardziej uniwersalna z naszych desek, używana zarówno przez wędkarzy, rodziny z gromadką dzieci czy sportowców wyczynowych. Dwie dodatkowe, boczne komory nadają desce dodatkowej stabilności.

waga:
10,4 kg

maksymalne obciążenie:
180 kg

Wymiary po napompowaniu:
305 x 100 x 15cm

compact 12'6"
Deska o parametrach wyścigowych, dla osób szukających adrenaliny i prędkości. Niewątpliwie najszybsza z naszych desek.

waga:
12 kg

maksymalne obciążenie:
150 kg

Wymiary po napompowaniu:
380 x 66 x 15cm

deska sup gigant
gigantic 15,4'
Prawdziwy kolos, który może posłużyć nawet jako szalupa ratunkowa na statku, pomieści do 10 osób. Idealnie nadaje się na imprezę integracyjną, oczywiście na pokładzie.

waga:
30 kg

maksymalne obciążenie:
600 kg

Wymiary po napompowaniu:
470 x 150 x 20cm0 Comments